Efektivita a outsourcing | Easytask

Efektivita a outsourcing

Datum přidání: 31.10.2014

Kategorie: Easytask, Outsourcing

Dostatek zakázek, málo času a s výsledky vašeho podnikání jste stále nespokojeni? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli nebude potíž v efektivitě. Nevydáváte energii, čas a finance někam do oblastí podnikání, ve kterých by se dalo mnoho procesů zjednodušit a ušetřit? Pokud ano, řešením je outsourcing.

Efektivita je často skloňovaný výraz, mnohdy je ale těžké rozklíčovat, co vše se za ním vlastně skrývá. Jedno je jisté, vždy je možné inovovat pracovní procesy a činnosti, abychom byli v podnikání efektivnější. Jak vám k tomu může napomoct právě outsourcing?

Potřebuji výpomoc na pár hodin týdně

Máte-li malou nebo střední firmu, bez zaměstnanců a jejich práce podnikat nejde. Otázkou však zůstává, vytížíte-li svoje zaměstnance na plný pracovní poměr. Pokud si uděláte audit pracovních činností ve vaší firmě, možná zjistíte, že místo 4 zaměstnanců vám budou stačit 2 a zbytek pracovních činností můžete outsourcovat.

Často se to týká pozic jako jsou grafici, administrativní pracovníci, programátoři, asistentky, copywriteři nebo překladatelé. Zatímco doteď musíte počítat s náklady na pracovní prostor, pojištění a další výdaje spojené s pracovním poměrem, zkuste se zamyslet, jestli by nebylo efektivnější zapojit externisty prostřednictvím outsourcingu. Ti se stanou dodavateli konkrétních služeb a budete je platit opravdu jen za vykonanou práci.

Sháním lidi, ale nemám čas je nabíratMalí podnikatelé často hledají ve svém okolí jednorázovou výpomoc na malé zakázky. Asi jste to taky někdy absolvovali. Doporučení od známých, vlastní inzeráty na sociálních sítích, oslovování doporučených kontaktů... Najednou uteče měsíc, vy máte o pár desítek životopisů na stole více, ale jste o desítky hodin chudší. Nebylo by efektivnější tyto hodiny věnovat podnikání?

Máte 2 možnosti. Prvním z nich je outsourcovat si asistentku, která ten první výběr udělá sama. Rozešle inzeráty, vytřídí podle zadaných kritérií ty nejlepší uchazeče a vy si pak vyberete toho pravého. Druhá možnost je outsourcovat sami přímo pracovní síly. Vy nejlépe víte, co od dodavatele služeb očekáváte.

Efektivita přináší úspory času i financíCo z toho všeho plyne? Snižování nákladů na provoz firmy, šetření vašeho času a ve finále tedy i nákladů. Stačí udělat ten první krok – zaregistrujte se na portálu Easytask, kde můžete jako firma zadávat vlastní poptávky na dodavatele služeb. Touto bezpečenou cestou se dostanete k mnoha prověřeným a spolehlivým dodavatelům, ze kterých si jistě vyberete ty pravé kolegy pro váš byznys.