Zářijové změny v Easytasku, kterým věnujte velkou pozornost | Easytask

Zářijové změny v Easytasku, kterým věnujte velkou pozornost

Datum přidání: 13.09.2016

Kategorie: Easytask

V září Easytask projde velkou obměnou. Přichystali jsme várku změn, které se dotknou jak zadavatelů, tak dodavatelů. Podívejte se na jejich přehled, ať vás pak nic nepřekvapí.

Platba za poptávky předem, za vaše peníze ručíme až do konce

Nejdůležitější novinkou je nasazení platební brány, přes kterou zadavatelé budou platit za poptávky. Celý proces bude vypadat takto:

  1. Vložíte poptávku, na kterou se vám přihlásí dodavatelé
  2. S konkrétním dodavatelem se dohodnete na ceně
  3. Dohodnutou cenu zaplatíte kartou a poptávku zrealizujete

Důležité: Peníze dodavateli vyplatíme až v okamžiku, kdy schválíte výstup jeho práce.

Pokud nebudete s výstupem spokojeni, máte možnost výstup reklamovat. V případě reklamace bude výstup posuzovat náš tým. V případě nekvalitního výstupu nebo výstupu, který nebude podle zadání, vám vrátíme peníze do posledního halíře. Máte tak vždy 100% jistotu, že dostanete to, co jste poptali, nebo nemusíte nic platit.

Abychom mohli garanci jistoty poskytovat oboustranně, jsou platby prováděny předem. Peníze jsou následně uloženy na meziúčtu, na kterém zůstanou až do ukončení celé poptávky.

 

Co když se objeví vícepráce?

V případě, že se cena oproti původnímu odhadu navýší a s druhou stranou se na této navýšené částce domluvíte, je postup stejný, jako při objednávání dodavatele. Schválíte si cenu za vícepráce a poté je můžete kartou zaplatit.

Dodavatel může ze svého rozhraní navýšit cenu:

Po zaplacení poptávka normálně pokračuje.

 

Co když nemůžu platit kartou?

Chápeme, že ne ve všech firmách se může platit za poptávky kartou. V takovém případě vám můžeme přepnout zdarma účet do režimu Easytask for Business, který má spoustu výhod a platby v tomto režimu probíhají zpětně 1x měsíčně na fakturu.

 

Proč zavádíte platby předem?

Jak jsme zjistili, mnozí z vás ani nevěděli, že je Easytask bez provizí :-). Věřte tomu nebo ne, už tři roky naše služby poskytujeme úplně zdarma a bez provizí. Nemůžeme tedy do rozvoje a marketingu investovat tolik, kolik bychom chtěli. Platby předem nám umožní si z každé transakce vzít provizi ve výši 20 % (u poptávek Easytask for Business pouze 15 %). Z těchto provizí rozvoj budeme financovat.

Provize je účtována vždy dodavateli z jeho navržené ceny. Zadavatelé provizi neřeší.

 

Jak se mohu na změny připravit?

Doporučujeme do 25. 9. 2016 dokončit všechny otevřené poptávky. Pokud to nestihnete, nevadí. Lepší je však do nového vstupovat s čistým štítem :-)

 

Jak budou fakturovat dodavatelé?

Ti z vás, kteří už někdy fakturovali poptávku Easytask for Business, nečeká nic nového. Pokud jste však procesem fakturace neprošli, vězte, že je to velice jednoduché. 

U běžných poptávek po dokončení práce požádáte zadavatele o schválení svého výstupu. Po schválení vám odemkneme v systému formulář pro poslání faktury. Ve formuláři najdete fakturační údaje i informaci o proplácení faktur. Stačí podle instrukci přiložit fakturu a o zbytek už se postaráme my.

U poptávek Easytask for Business po dokončení práce požádáte zadavatele o schválení ceny (protože tyto poptávky nejsou placeny předem, je třeba potvrzení ceny). I nadále platí, že jste povinni se na ceně domluvit předem, aby pak nedošlo k žádným překvapením. Potvrzení ceny je pouze procesní úkon, díky kterému systém pozná, kolik celý projekt stál. Po potvrzení ceny vystavíte fakturu stejně podle instrukcí v odstavci výše.

Připomínáme, že faktury musí obsahovat vaše IČ.

 

Co dodavatelé bez IČ?

Faktury bez IČ bohužel nemůžeme proplatit, protože nejsou způsobilým daňovým dokladem.

 

Proč nám můžete důvěřovat?

Za Easytaskem stojí firma LMC s. r. o. Můžete nás znát například díky portálům jako Jobs.cz či Prace.cz, které se na trhu práce etablovaly už mnoho let nazpět. Trh práce tlačíme kupředu už 20 let a díky Easytasku se snažíme ve střední Evropě podpořit outsourcing a freelancing. Jsme na pracovním trhu jedničkou a známe jeho trendy. Díky tomu můžeme i do Easytasku vnést to nejlepší know-how a zkušenosti, které prospějí nejen Easytasku, ale vám všem - uživatelům.

 

Co ještě chystáme

Přepracovali jsme pro vás celý průchod procesem poptávek tak, aby bylo od začátku do konce jasné, co se děje a co bude následovat. Od vložení poptávky až po její dokončení vás bude systém intuitivně navádět k tomu, co dále udělat.

Vylepšili jsme také proces výběru dodavatelů. Hodnocení jednotlivých dodavatelů bude nyní viditelné a uvidíte také to, kolikrát už byl dodavatel hodnocen.


Po zaplacení na vás čeká zbrusu nový systém zpráv navázaných přímo k dané poptávce, takže si přímo v detailu poptávky můžete zobrazit lidi, se kterými jste o poptávce komunikovali.

Do zpráv jsme implementovali také notifikace od našeho "Robota", který Vás navede k dalšímu kroku poptávky.

 

Věříme, že vám změny pomohou poptávky realizovat co nejjednodušším způsobem a že oceníte garanci 100% jistoty, kterou díky platbám předem můžeme poskytnout. Nasazení změn by mělo proběhnout 26. 9 2016. O případné změně termínu vás budeme informovat předem.

 

Za Easytask
Michael Illa