Na Easytasku našel vývojáře, jeho nápad se stal nejlepší aplikací na App Store | Easytask

Na Easytasku našel vývojáře, jeho nápad se stal nejlepší aplikací na App Store

Datum přidání: 12.07.2016

Kategorie: Podnikání

Díky Easytasku se rozjíždí každoročně stovky projektů. Ne každý je ale tak výjimečný jako mobilní aplikace FoldSwallow, kterou před rokem (18. 8. 2015) přes Easytask poptal Antonín Hlavinka. Přečtěte si, co pro úspěch udělal.

Po vložení poptávky na Easytask si z celkem 6 nabídek vybral vývojáře Petra Svarovského. Ten pro Antonína vytvořil mobilní aplikaci Foldswallow. Hru, která převádí starý dobrý hod vlaštovkou do digitální podoby. Že se hra opravdu povedla potvrzuje i prostý pohled na top aplikace ve storech Google Play (5. nejoblíbenější hra) a App Store (1. nejoblíbenější bezplatná aplikace, oba údaje jsou dočasné a v době vydání rozhovoru už nemusí být aktuální).

 

Pane Hlavinko, co Vás vedlo k tomu uvést v život takový super-simple koncept jako je hod vlaštovkou?

Jednou přišly děti ze školky s papírovými vlaštovkami a tak jsme je doma skládali a házeli. Krátce po té mě napadlo, přestože papír má svoje kouzlo, že přeci jen dnes žijeme v době „patlání“ prstů po displejích a živě jsem si představil koncept skládání vlaštovky z virtuálního papíru ala origami na displeji telefonu či tabletu. Navíc ve spojení se senzory v moderních telefonech se dá dost dobře simulovat i samotný hod vlaštovky. Nikoho nic takového doposud nenapadlo a tak jsem začal vždy před spaním rozmýšlet o detailech a realizaci.


Úspěch Vaší aplikace přišel také díky propagaci českých youtuberů. Našel jsem 2 videa, která mají dohromady přes 100 000 shlédnutí, na kterých youtubeři aplikaci propagují. Jde o domluvenou spolupráci, nebo aplikaci propagují dobrovolně?

Ano, záměr byl oslovit youtubery a představit jim moji hru, jelikož většina z těch nejúspěšnějších youtuberů se vlastně doslova živí hraním her online. Youtuberům se aplikace a nápad líbil a byli ochotni spolupracovat, ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude mít takto velký dosah a dopad!

 

Co Vás vedlo k tomu oslovit právě youtubery?

Jak jsem již řekl, hraní her je jejich parketa a mají podobně naladěné publikum. Youtubeři jsou dnes naprostým fenoménem a jejich publikum a dosah je naprosto neuvěřitelný a jak jsem zjistil, tak i bezkonkurenční, je to naprosté zboření zažitých prostředků zábavy a propagace. Navíc je evidentní neustálý nárůst jejich popularity. A obor mobilních her je s nimi i jejich publikem velmi komaptibilní.

Monetizujete nějakým způsobem aplikaci, nebo se jedná pouze o realizaci nápadu bez cíle vydělat?

Přestože podobných nápadů mám v hlavě spousty a je to vlastně takový můj koníček, tak jsem přemýšlel i o monetizaci. Klasický reklamní banner má smysl až od asi 1 milionů downloadů a do toho mám ještě pár set tisíc (smích), takže jsem zvolil tzv. softlaunch a s Petrem Svarovským jsme dali dohromady koncepci turnajů, které měl v hlavě zase on.

Takže jsem integroval turnaje do hry FoldSwallow a vznikl velmi zajímavý motivační prvek pro hráče na jedné straně a na druhé straně vznikl unikátní způsob propagace značky nebo produktu. Jakákoliv firma si může koupit turnaj a to mnohem levněji, než jsou ceny konvenční a známé reklamy. Oslovené publikum bude mít jejich produkty neustále na očích po celou dobu turnaje, takže jde o neotřelý a mnohem efektivnější způsob komunikace se stávajícími zákazníky a k oslovení těch nových. 

 

Máte v plánu aplikaci ještě nějak dále rozvíjet? Dá se vůbec takto jednoduchý nápad ještě nějak rozvinout?

Vzhledem k úspěchu aplikace bych velmi rád doplnil aplikaci o motivační prvky pro hráče, jako například získávání bodů za dobré hody, které mohou proměnit za lepší papír, za větrák, štafle a další prvky, které by zvýšily dolet vlaštovky a udělaly hru více zábavnou.

Samozřejmě bych nabídnul i možnost dokoupení těchto bodů za reálné peníze, tedy klasické inapp nákupy. Dále by si firmy mohly například dokoupit svoje logo na papír skládané vlaštovky, atd. Jako vize ještě více do budoucna by mohla být hra ve 3D a implementována s nadcházející virtuální realitou. :-)

V neposlední řadě bych rád hru přeložil do všech základních světových jazyků a rád bych podobnou strategii uplatnil postupně ve všech okolních zemích a pak třeba i v zámoří…


Co Vaše další obchodní aktivity? Na čem teď zrovna děláte? Plánujete si najít na pomoc dalšího freelancera přes Easytask?

Nápadů mám hodně, ale času málo (smích). Zajímavé a originální projekty jsou můj koníček a mimo to chodím do zaměstnání, takže využití kvalitního outsourcingu je pro mě nutnost a určitě budu využívat Easytask pravidelně i nadále!

Aktuálně spouštíme s manželkou zajímavý projekt, kterým je portál alternativní a celostní medicíny www.znamyterapeut.cz, který koncentruje snad všechny druhy a obory alternativní medicíny ve spojení s rozsáhlou databází terapeutů z ČR a SR s možností hodnocení jejich služeb. Na dílčí části tohoto projektu jsem také využil portál Easytask a doufám, že i to mi pomůže, aby se projekt stal neméně úspěšný jako je hra FoldSwallow.

 

Zkusit si digitální hod vlaštovkou v aplikaci FoldSwallow můžete na Google Play a App Store. A pokud nosíte v hlavě nápad, neváhejte ho zrealizovat tak, jako to udělal Antonín Hlavinka – přes Easytask. Zdarma a jednoduše.

 

Udělejte také svůj první krok k úspěchu a poptejte prvního dodavatele přes Easytask!